24.12.2011 – Požár pečovatelského domu ve Velešíně

JSDHO byla dne 24.12.2011 vyslána na požár pečovatelského domu ve Velešíně. Jednalo se o požár od svíčky, která stála na stole. Chytl ubrus a část stolku. Pod svíčkou BYLA skleněná destička. Nikomu se nic nestalo.

Přítomni: JSDHO Velešín ( 12 členů) , JPO Č.Krumlov, policie Kaplice, záchranná služba

Požár ohlášen: 10:35

Výjezd ze základny: 10:40

Příjezd na základnu: 11:10

Fotografie naleznete: ZDE

13.7.2011 – Technická pomoc

Ve večerních hodinách byla vyslána výjezdová jednotka Velešín na polom stromu na hlavní silnici E55 směr Kaplice. Na silnici jsme žádný strom neobjevili a tak jsme KOPISEM byly vyslány na monitoring silnice z Kaplice do Českého Krumlova a poté cestu do Velešína. U obce Skřidla jsme provedli odstranění prasklé větve, visící v koruně stromu nad vozovkou.

Výjezd vyhlášen: 21:54

Opuštění základny: 22:04

Posádka: 5+1

7.5.2011 – Požár kůlny v Pořešíně

V nočních hodinách se Velešínem a nejen jím, rozezněli sirény. Zásahová jednotka byla vyslána na výbuch a následný požár kůlny v obci Pořešín č.p. 69. Kůlna byla postavena hned vedle obytného domu, který se podařilo zachránit takřka beze škod. JSDH Velešín přijela na místo jako třetí, po profesionálech z Kaplice a místní dobrovolné jednotce. S cisternou CAS 24 rychle doplnili vodu do cisteren profíků. Po příjezdu JSDH Hubenov s CAS 24 proběhlo další, potřebné doplnění vody. Část Velešáků vytvořila čerpací stanici na návsi z požární nádrže. Pomocí plovoucího čerpadla doplňovala cisterny. Druhá část velešínské zásahové jednotky se starala o doplnění vody v místě požářiště. Velkou zásobu vody přivezla cisterna CAS 32 z Českého Krumlova. Na požářiště byla povolána i jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Svatého Jana nad Malší, kteří následně pomáhali odklízet trosky kůlny. Příčina požáru je v šetření.

Výjezd nahlášen: 23.14

Opuštění základny: 23:21

Příjezd na základnu: 1:30

Zasahující sbory: JPOI Kaplice, JSDH Pořešín, JSDH Velešín, JSDH Hubenov, JPOI Č. Krumlov, JSDH Svatý Jan nad Malší

Použitá technika Velešína: CAS 24 Š706, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála, halogeny a potřebné příslušenství

Počet členů velešínské jednotky: 1+7

Na místě zasahovalo 6 jednotek požární ochrany s šesti cisternami.

Fotografie naleznete ve veřejné fotogalerii na našem facebooku

7.5.2011 – Námětové cvičení ve Věžovaté Pláni

V sobotu po páté hodině odpolední byl vyhlášen cvičný výjezd do Věžovaté Pláně. Cvičení bylo soustředěno na elektrárnu, spalující biomasu. Jako první se na místo dostavila místní jednotka, poté Zubčice s CAS 24 Š706. Zásahová jednotka z Velešína s CAS 24 Š706 dojela jako poslední, cisterna zaparkovaná u rybníka sála vodu a doplňovala zubčickou cisternu. Zásahu se nezúčastnila žádná jednotka profesionálních hasičů. Význam cvičení bylo vyzkoušet, zda Věžovaté Pláni a Zubčicím vystačí voda do příjezdu Velešína, dále se seznámit s technologií a hlavními uzávěry plynu v biofarmě a také si vyzkoušet radiovou komunikaci.

9.4.2011 – Požár Hubenov

V 15:25 hod. odpoledne byla vyslána jednotka sboru dobrovolných hasičů Velešín na požár dřevěné boudy do obce Hubenov. Většina našich řidičů byla na školení strojníků a velitelů v České Krumlově z kterého museli odjet. Po příjezdu řidičů do zbrojnice byla naše jednotka odvolána. Na místě zasahovala JPO Kaplice. Požár harampádí v boudě nejspíše zapálili děti.

28.3.2011 – Požár v panelovém domě

Dne 28. 3. 2011 byla JSDH Velešín povolána k požáru bytu panelového domu na Sídliště 507. Díky místním obyvatelům domu, kteří pohotově zavolali hasiče a zasáhli v pravou chvíli, dokázali hasiči uchránit další byty před plameny. Celá věc se vyšetřuje.

Na místě zasahoval SDH Velešín (5 členů) a JPO Český Krumlov.

Výjezd nahlášen: 13:12

Opuštění základny: 13:17

Dojezd na požářiště: 13:19

Příjezd na základnu: 14:30

Použitá technika: CAS 24 Š706

26.3.2011 – Kácení stromů

V sobotu dopoledne SDH Velešín pokácelo stromy pro město Velešín. Konkrétně se jednalo o jasan nad firmou Artel, tři modříny u panelových domů Nad Cihelnou a břízu v ulici Krumlovská. Družstvo mladých mužů si zároveň s touto zkušenností dělá osvědčení pro práci s motorovou pilou.

Pomocník, jakým je motorová pila, je pro hasiče nepostradatelná. Ukázal to orkán Kirill a Ema, kdy naše zásahová jednotka byla v pohotovosti celé noci. Vlastníme silnou motorovou pilu s dlouhou lištou a speciálním řetězem, který dokáže přeříznout plech do tloušťky 1,5 mm.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE

26.2.2011 – Kácení stromů

V sobotu 26.2.2011 jsme poráželi stromy pro město Velešín. Konkrétně se jednalo o 2 topoly, břízu a třešeň v oblastni čističky odpadních vod. Zároveň si družstvo mladých mužů dělalo praktické zkoušky na motorovou pilu. Teorii už máme za sebou, čeká nás ještě další kácení po Velešíně a závěrečné zkoušky.

Řezání se účastnilo 6 členů


15.1.2011 – Požár el. rozvaděče Velešín

Dne 15.1.2011 v 16:38 byl vyhlášen požár elektrického rozvaděče v panelovém domě na Sídlišti 460 ve Velešíně. Přítomni JSDH Velešín, HZS Č. Krumlov, Policie a E-on. Příčina se vyšetřuje.

Účast: 8 členů

Technika: DA Avie

V 17:08 byla posádka opět na základně.

6.1.2011 – Požar – Holkov

Ve čtvrtek 6.1.2011 ve 14,19 hodin byla jednotka HZS JčK ÚO Č. Krumlov a JSDH Velešín povolána na požár domu v Holkově.

Účast: 8 členů SDH Velešín, (8 členů HZS Č. krumlov – dvě cisternové automobilové stříkačky )

Technika: CAS 24 (SDH Velešín)

Požárem byla zasažena celá půda nad obytnou částí včetně schodiště ze dvorku domu, rozměr 12×6 metrů.

Na stavebně sousedící hospodářské budovy a do přízemí (obytná část) se požár díky včasnému zásahu nerozšířil. Dům byl uzamčen bez přítomnosti osob, majitel se dostavil později.

Škoda 200 tisíc Kč, uchráněno 400 tisíc Kč

Příčina vzniku požáru je v šetření.

více na: pozary.cz