9.9.2009 – Požár – Netřebice

Jihočeští hasiči vyjížděli ve dvě ráno k požáru hospody v obci Netřebice na Kaplicku. Restaurace v country stylu nebyla v poslední době používána. V době příjezdu hasičů už měla celou střechu v plamenech. Likvidace požáru komplikuje provoz na silnici E55.

„Celkem u ohně zasahovalo sedm požárních automobilů. Hasiči na likvidaci požáru nasadili vodní proudy a podařilo se jim krátce před půl čtvrtou dostat požár pod kontrolu,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Následné dohašování ale skončilo až v 9:16 a o dvacet minut později ukončili hasiči celý zásah.

„Předběžná škoda je stanovena na dva miliony korun. Hodnota uchráněného majetku činí předběžně milion,“ řekla mluvčí hasičů.

Fotografie: 2009-09-09 – zásah – pořár saloonu v Netřebicích

Zdroj: idnes.cz, denik.cz

13.8.2009 – Požár – Mojné

Celkem pět jednotek – dvě profesionální ze stanic Český Krumlov a Kaplice a tři dobrovolné jednotky obcí Velešín (11 členů), Dolní Třebonín a Mojné – zasahovaly u požáru hospodářského stavení v obci Mojné.

Celkem bylo krátce před půl devátou večerní k požáru vysláno devět zásahových automobilů. Požár zachvátil část hospodářské usedlosti, konkrétně stodolu a jedno hospodářské křídlo. Obytná část objektu zůstala díky zásahů jednotek nepoškozena.

Hasičům se podařilo požár dostat pod kontrolu již v 20:45 hodin, úplná likvidace nastala v 23:21 hodin. Na požářišti poté zůstala profesionální osádka jedné cisterny ze stanice Český Krumlov a jednotka SDH obce Mojné. Škoda byla vyčíslena na 750 000 Kč, hodnota uchráněného majetku činí 1 000 000 Kč.

Příčina vzniku požáru je předmětem šetření Policie ČR.

por. Mgr. Nicole Hovorková
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje

fotografie: 2009-08-13 – zásah – statek v Mojném

Zdroj: pozary.cz, denik.cz

11.7.2009 – Požár – Chlum

Požár nahlášen v 15:48
Výjezd ze zbrojnice v 15:52
U požáru v 16:02
Zásah skončen v 16:30

Počet zasahujících členů: 9
Použitá technika: CAS25 a příslušenství

Info:
Požár skladu slámy o rozloze 500 metrů čtverečních, který patří zemědělcům z Ločenic zapálily malé děti, které si zde hrály ze sirkami. Požár vznikl v době, kdy zde probíhala soutěž dobrovolných hasičů u příležitosti 70 let existence místního hasičského sboru, které se zúčastnilo třináct družstev. Po šesti útocích byla soutěž přerušena a během sedmi minut hasiči natáhli hadice k požáru, začali hasit a kropit, aby ve větru oheň nepřeskočil na vedlejší dvě stavení. Ještě před 16. hodinou dorazily tři jednotky profesionálů. Po příjezdu bylo stavení v jednom plameni. Dobrovolní hasiči měli požár obstoupený. Profesionální hasiči v kyslíkových maskách rozřezali trámy, aby nikoho nezranily a dříve shořely. Podle krajských hasičů jde o mimořádnou událost, a to jak rozsahem škod, tak co se týče příčiny. Včasný zásah dobrovolníků je hodně důležitý. Hasiči společně zachránili majetek za dva miliony. Škoda činní 1 320 000 Kč

Zdroj: denik.cz

Naše jednotka se právě vracela ze soutěže v Dolním Třeboníně a při příjezdu k Velešínu byl vidět v dáli černý dým. Okamžitě jsme začali kontrolovat mobilnmí telefony, zda není vyhlášen výjezd. Po příjezdu do zbrojnice jsme uklidili soutěžní techniku a v té chvíli byl vyhlášen poplach. Naložili jsme potřebnou zásahovou techniku a do 4minut od vyhlášení jsme vyrazili. Na místě jsme byli v 16.02, již zde byli jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů. Náš velitel zjistil u velitele zásahu potřebné informace. Díky soutěži zde bylo dosti hasičů, kteří měli oheň již pod kontrolou. Byl zde i velký zdroj vody, proto jsme byli společně s dvěmi jednotkami profesionálů odvoláni zpět.

Fotografie: 2009-07-11 – zásah – pořár seníku v Chlumu

23.6.2009 – Zásah – Skřidla

V 8:30 bylo nahlášeno zatopení bytu ve Sřidlech č.p. 13. Odčerpávání vody z bytu (40cm) a stavění protipovodňové bariéry pytly s pískem se zúčastnilo 6 členů. Zásah byl ukončen v 12:00.