Aktuality

Hasiči Velešín

2 days 13 hours ago

🖤🚒🖤

Hasiči Velešín

3 days 13 hours ago

Zítra se též přidáme k uctění oběti pro druhé 🖤🚒🖤

Hasiči Velešín

1 week 2 days ago

Nemůžeme víc, než popřát hodně sil rodině a pozůstalým. 😢 Odpočívej v pokoji. 🖤

Hasiči Velešín

1 week 4 days ago

Dneska se naše jednotka zůčastnila taktického cvičení složek IZS "ZÁMEK ČESKÝ KRUMLOV 2022". Námětem cvičení byl teroristický útok v prostorách zámku. Naše jednotka pomáhala s transportem a ošetřováním zraněných osob.

Hasiči Velešín

1 month 2 hours ago

Problém všech jednotek co znám, lidí je vždy málo...

Hasiči Velešín

1 month 1 day ago

Za posledních 30 dní je to třetí požár, ke kterému jednotka vyjela s oběma CAS. Tentokrát je uchráněná hodnota poměrně vysoká a na místo jsme se dostavili 6 minut po ohlášení události.

Hasiči Velešín

1 month 4 weeks ago

Chtěli bychom poděkovat HZS Jihočeského kraje , ŠVZ HZS ČR - Zbiroh za možnost zúčastnit se Rescue meetingu. Díky za nové zkušenosti, snad nebudou potřeba v praxi příliš často.

Hasiči Velešín

1 month 4 weeks ago

Ve včerejších večerních hodinách jsme zasahovali u požáru chatky u obce Doudleby. Jednotka na místo s CAS32 T815 dorazila jako první a dvěmi C proudy započala hasební práce. Zároveň byla z přilehlé chaty evakuována jedna osoba. Na místě jsme zasahovali s HZS JčK České Budějovice, Suché Vrbné a JSDHO Doudleby

Hasiči Velešín

3 months 2 weeks ago

Když po Vás někdo i uklidí 😅😂 Pěkná práce Auto Čížek 👏

Hasiči Velešín

3 months 3 weeks ago

When this happens, it's usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it's been deleted.

Hasiči Velešín

4 months 1 week ago

Letní soustředění mladých hasičů patří již od roku 2009 k naší tradiční činnosti, kterou nezastavila ani pandemie COVID. Zítra sportovní družstva ukončí týden na břehu lipenské přehrady v Posudově. Zcela jistě si užili týden plný zábavy i přípravy na podzimní část naší sportovní činnosti.

Děkujeme HZS Jihočeského kraje požární stanici Frymburk za projížďku na motorovém člunu. Návštěvu na stezku korunami stromů Lipno nám zařídil Tomáš Jirsa, za čež také velmi děkujeme. V neposlední řadě musíme poděkovat celému organizačnímu týmu, který se o nám o tu mládež celý týden stará 😉

Hasiči Velešín

4 months 2 weeks ago

Děkujeme, že jste těch 145 let od založení našeho sboru oslavili s námi 🙂

My jsme si den plný hasičské tématiky užili na výbornou a doufáme, že vy také. Na výročí se představili naši nejmladší závodníci, tým přípravky. V požárním útoku vybojovali první místo muži z SDH PLEŠOVICE a ženy z SDH Benešov nad Černou. K vidění byla soudobá i historická technika a návštěvníci si mohli vyzkoušet práci s ručním hasícím přístrojem, či se přiučit jak a čím (ne)hasit hořící olej. I přes obavy, počasí vydrželo, a dokonce nám dovolilo vytvořit osvěžení v podobě pěnové koupele pro ty nejmenší. Na závěr vše zpečetila hudební skupina Obzor, která rozhýbala nejednoho návštěvníka. Musíme poděkovat sborům, kteří dovezli na ukázku svou techniku, dále městu Velešín a našim sponzorům za podporu. V neposlední řadě velký dík společnosti Jihostroj Velešín za půjčení parádního prostoru na uspořádání této společensko-sportovně-kulturní akce.

Hasiči Velešín

4 months 2 weeks ago

Součástí dnešních oslav výročí 145. založení našeho hasičského sboru je také taneční zábava. Od 18. hod bude hrát hudební skupina Obzor. Těšíme se na Vás na parkovišti Jihostroj Velešín.

Program zde bude již od 13. hod. Můžete si prohlédnout současnou i historickou hasičskou techniku, podívat se na požární útok našich nejmladších hasičů, proběhne zde soutěž v požárním útoku mužů a žen a v neposlední řadě předvedeme ukázky práce naší zásahové jednotky.

Hasiči Velešín

4 months 2 weeks ago

Dnešním dnem začíná výstava k 145. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Velešíně. Prohlédnou si můžete historické a současné fotografie ze společenských, kulturních, sportovních akcích a zásahové činnosti místní jednotky. Výstavu naleznete v galerii Jakub (infocentrum Velešín) a potrvá až do září. Tak rozhodně zajděte 😉

Hasiči Velešín

4 months 4 weeks ago

Soutěž v požárním útoku, doprovodný program, hasičská technika i jednotek z okolí, dobré občerstvení a večerní zábava s kapelou Obzor. Tak dorazte 😉

Hasiči Velešín

5 months 1 week ago

Včera jsme se také podíleli na pátrací akci, zatím bez výsledku 🙁

Hasiči Velešín

6 months 3 weeks ago

🐝 Několikrát ročně u těchto událostí také zasahujeme. V příspěvku od HZS JčK je stručně popsáno kdy a za jakých okolností to lze a kdy to musí řešit někdo jiný, včelař či specializovaná firma.

Hasiči Velešín

7 months 10 hours ago

📢3️⃣1️⃣/ Technická pomoc 1️⃣0️⃣
7.5.2022, 3:19 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na asistenci odtahové službě při vyprošťování nákladního vozidla s návěsem. Jednotka za pomoci motorové pily odřízla menší větev, která by ještě více poškodila plachtu návěsu během vyprošťování zpět na komunikaci.

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

Po dvouleté pauze jsme opět ve spolupráci s KIC města Velešín mohli uspořádat stavění máje, soutěžní odpoledne pro děti, lampionový průvod městem se závěrečným upálením čarodějnice a opékání buřtů. Dorazilo Vás opravdu hodně a moc nás to těší, děkujeme 🙂

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

Po májce "nám" zbylo dětské jízdní kolo zn.Giant, předáme ho MP, k vyzvednutí na služebně 😉

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

📢3️⃣0️⃣/ Dopravní nehoda8️⃣
30.4.2022, 20:13 hod, Velešín
Tato mimořádná událost se stala před našimi zraky, když osobní automobil opustil silnici na velešínském Sídlišti a skončil na střeše, zastaven o vzrostlou vrbu. V tu chvíli jsme společně s mnoha občany Velešína slavili stavění máje a chystali se na lampionový průvod a upálení čarodějnice. Na místě jsme událost ohlásili na KOPIS HZS JčK a požádali o pomoc další složky IZS. Na místě jsme zasahovali s CAS16 Magirus Deutz. Dále jsme zajistili místo události, provedli protipožární opatření a posádku vozidla omezili na osobní svobodě. Tu jsme poté předali MP Velešín a PČR. Po příjezdu ZZS byla posádka předána záchranářům. Po zadokumentování DN PČR a odtažení vozidla, jednotka provedla finální úklid a opět se zapojila do kulturního dění.

Stromy podél komunikací bohužel někdy životy berou, ovšem zde se díky tomuto stromu naštěstí žádným účastníkům akce nic nestalo.

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

📢2️⃣9️⃣/ Požár9️⃣
30.4.2022, 17:10 hod, Kamenný Újezd
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 a CAS16 Magirus Deutz na požár travnatého porostu a keřů v obci Kamenný Újezd. Na místo zásahu jsme dorazili s oběmi CAS jako první a dvěma C proudy zahájili lokalizaci požáru o rozloze cca 20x20 metrů. Zanedlouho byl požár lokalizován a posléze zlikvidován. Po příjezdu HZS JčK Č.Krumlov bylo požářiště zkontrolováno a jednotky se vrátili zpět na základnu. Na místě také JSDHO Krasejovka.

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

📢2️⃣8️⃣/ Požár8️⃣
16.4.2022, 20:20 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz a CAS32 T815 na požár kuchyňské linky v panelovém domě ve Velešíně. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem objevila zakouřený společný prostor a násilně vnikla do bytu. Zde hasiči v dýchací technice zjistili požár malého rozsahu na zapnutém sporáku. Požár byl zlikvidován jedním práškovým hasícím přístrojem. V bytě byly v pořádku nalezeny a do přepravního boxu odchyceny dvě kočky. Zakouřený prostor byl přetlakovým ventilátorem odvětrán a prostor kuchyňské linky pečlivě zkontrolován. Místo bylo předáno PČR a vyšetřovateli příčin požárů HZS. Na místě také HZS JčK Č.Krumlov.

Díky včasnému zpozorování požáru občanem z protějšího panelového domu (velký dík!) a rychlému zásahu hasičů, způsobil požár pouze malé škody. K příčinám požárů se standardně nevyjadřujeme, ale zde uděláme výjimku, či spíše takové doporučení. Nenechávejte na sporáku či u sporáku hořlavé předměty a spínačem vypínejte přívod elektrické energie do sporáku, pokud během vaší nepřítomnosti mají domácí mazlíčci volný pohyb po bytě 🐱

Hasiči Velešín

7 months 1 week ago

📢2️⃣7️⃣/ Dopravní nehoda 7️⃣
16.4.2022, 18:12 hod, Velešín - Holkov
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na dopravní nehodu dvou osobních automobilů na křižovatce komunikace I/3. Jednotka zajistila místo události, provedla protipožární opatření, z jednoho vozidla byl zachytáván únik ropných produktů a jedné osobě byla poskytnuta předlékařská pomoc. Po sanaci úniku provozních kapalin z vozidla se jednotka vrátila zpět na základnu.

Hasiči Velešín

7 months 3 weeks ago

📢2️⃣6️⃣/ Požár 7️⃣
14.4.2022, 15:23 hod, Římov
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 i CAS16 Magirus Deutz na požár živého plotu u rodinného domu v Římově. Po příjezdu na místo prováděla hasební práce místní jednotka. Lokalizaci a následnou likvidaci jsme podpořili 1xC proudem z druhé strany plotu. Po likvidaci a domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě dále: HZS JčK PS Č. Krumlov a JSDHO Římov.

Hasiči Velešín

7 months 3 weeks ago

📢2️⃣5️⃣/ Požár 6️⃣
11.4.2022, 16:58 hod, Svatý Jan nad Malší
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 a CAS16 Magirus Deutz na požár kotelny a skleních prostor rodinného domu. Jednotka na místě v DT prováděla hasební práce a vynášení ohořelých předmětů. Jednotka také zajišťovala nucenou ventilaci obytné části rodinného domu. Na místě dále: HZS JčK PS T. Sviny a JSDHO Sv. Jan nad Malší.
Více informací o události: www.hzscr.cz/clanek/skoda-po-pozaru-sklepa-za-sto-tisic.aspx

Hasiči Velešín

8 months 2 hours ago

Dnes jednotka absolvovala periodické školení od Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje v oblasti zásahů u náhlé zástavy oběhu a následné resuscitace s použitím AED. Jako tzv. First responděři zasahujeme u těchto událostí několikrát ročně. Více informací lze najít na webu ZZS JčK: www.zzsjck.cz/cinnost/vzdelavaci-a-vycvikove-stredisko/aed-a-first-responderi

Hasiči Velešín

8 months 1 day ago

Dnes absolvovali čtyři členové jednotky výcvik na ohnivém trenažéru Dräger FIRE DRAGON 9000 se zaměřením na likvidaci požáru v uzavřených prostorách. Proškolení hasiči si velmi pochvalovali přínos tohoto teoretického a praktického školení. Za pozvání velice děkujeme kamarádům z Hasiči Horní Planá, kde se tento výcvik s mezinárodní účastí rakouských kolegů konal.

Hasiči Velešín

8 months 3 days ago

When this happens, it's usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it's been deleted.

Hasiči Velešín

8 months 1 week ago

Děkujeme Velešín město a společnosti Precitool CZ za dodání nového nářadí pro jednotku 👍🚒

Hasiči Velešín

8 months 1 week ago

‼️‼️Vyhlášeno období zvýšeného nebezpečí požáru‼️‼️

Hasiči Velešín

7 months 3 weeks ago

📢2️⃣4️⃣/ Ostatní pomoc 4️⃣
27.3.2022, 20:10 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s DA8 Mercedes-Benz na pomoc ZZS JčK při transportu pacientky do sanitního vozu.

Hasiči Velešín

8 months 2 weeks ago

Přátelé, kamarádi, v posledních týdnech se ukazuje, co poměrně dlouhé sucho, vítr a občas podcenění situace dokáže a rázem se statistika výjezdu k požárům rapidně zvedá. Z jednotek požárů denně eviduje HZS Jihočeského kraje řádově 20-30 požárů denně. Vzhledem k prudkému nárůstu bychom rádi připomněli: DOPORUČENÍ HASIČŮ Ze zkušeností víme, že za většinou požárů stojí lidská neopatrnost a nedbalost, nedovolené rozdělávání ohně a především pak zmiňované pálení klestí a biologického odpadu. A to vše bez ohledu na povětrnostní podmínky – sucho, slunečno a vítr. Pálení (spalování) Při spalování (pálení), kterým označujeme kontrolované spalování přírodních materiálů za podmínek určených dotčenými zákony (zákon o požární ochraně, zákon o ovzduší, zákon o lesích, zákon o odpadech a další) a za podmínek stanových vyhláškami obcí, pak hrozí zvýšené nebezpečí vzniku požáru. Shrabané porosty či odpad jsou často velmi suché a hrozí tak rychlé rozšíření požáru do okolí, na další objekty či plochu se suchou vegetací. Je proto nutné dodržovat minimálně základní opatření. Jak nahlásit pálení? Pro podnikající fyzické a právnické osoby platí povinnost ohlašovat pálení na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. Zákonná povinnost se nevztahuje na fyzické osoby, které pálí na svém soukromém pozemku. Pokud ale fyzická osoba plánuje pálit odpad, doporučujeme jej na operační středisko také nahlásit. Předejdete tím zbytečnému výjezdu hasičské jednotky. V případě pálení lesního odpadu po těžbě v lese platí oznamovací povinnost pro všechny osoby, včetně fyzických osob. Nejjednodušším způsobem nahlášení je prostřednictvím internetového formuláře na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje www.hzsjck.cz (formulář na pálení je jedním z bannerů na pravé straně - paleni.izscr.cz). Případně lze pálení nahlásit telefonicky na číslech 950 230 801 – 804. Pálení nikdy nenahlašujte na tísňové linky 112 a 150. Každopádně přejeme krásné dny v tomto počasí a prosím, buďte opatrní.

Hasiči Velešín

7 months 3 weeks ago

📢2️⃣3️⃣/ Ostatní pomoc3️⃣
25.3.2022, 18:03 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na pomoc ZZS JčK při snášení pacientky do sanitního vozu.

Hasiči Velešín

7 months 3 weeks ago

📢2️⃣2️⃣/ Požár 5️⃣
22.3.2022, 15:30 hod, Kaplice - Blansko
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 a CAS16 Magirus Deutz na požár polního porostu v Blansku. Požárem byla zasažena oblast o rozloze cca 1,5 ha. Družstvo provádělo hasební práce 1xC proudem a kyvadlovou dopravou přiváželo vodu na požářiště. Na místě dále: HZS JčK PS Kaplice, JSDHO Kaplice - Hubenov, JSDHO Blansko, a JSDH Benešov nad Černou, kterým děkujeme za vyproštění malé CAS 🙂

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢2️⃣1️⃣/ Požár 4️⃣
20.3.2022, 8:51 hod, Komařice
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na požár v okolí komína chaty v chatové oblasti u řeky Stropnice v katastrálním území Komařice. Na střeše byly žhavé kousky popela spláchnuty již nataženou zahradní hadicí a doutnající mech byl seškrabán. Interiér chaty nebyl zasažen. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě dále HZS JčK T. Sviny a JSDHO Římov.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢2️⃣0️⃣/ Požár 3️⃣
19.3.2022, 15:10 hod, Střížov
Ná žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 a později na žádost VZ také s DA8 Mercedes-Benz na požár lesu a lesního porostu u obce Střížov. Jednotka po příjezdu na místo dvěma C proudy zamezila dalšímu šíření požáru dvěma směry. Po příjezdu dalších jednotek byl požár lokalizován a následovala kvůli terénu poměrně náročná likvidace. Ta byla chvílemi vedena v dýchací technice. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě dále HZS JčK Trhové Sviny, JSDHO Doudleby, JSDHO Ledenice a JSDHO Střížov.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣9️⃣/ Technická pomoc 9️⃣
19.3.2022, 5:08 hod, Ločenice
Na žádost ZZS JčK zasahovala jednotka s DA8 Mercedes-Benz s AED u pacienta se zdravotní indispozicí.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣8️⃣/ Technická pomoc8️⃣
18.3.2022, 15:54 hod, Svatý Jan nad Malší
Na žádost ZZS JčK zasahovala jednotka s DA8 Mercedes-Benz s AED u pacientky se zdravotní indispozicí.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣7️⃣/ Ostatní pomoc2️⃣
13.3.2022, 7:17 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na pomoc seniorce po pádu z lůžka. Jednotka zkontrolovala zdravotní stav a poté se vrátila zpět na základnu.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣6️⃣/ Technická pomoc7️⃣
11.3.2022, 18:03 hod, Doudleby
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na záchranu uvízlého koťátka 🐈 ve stráni nad řekou v Doudlebech. Po příjezdu na místo a během průzkumu těžce přístupného terénu, koťátko opustilo místo události. Jednotka se bez nutnosti zásahu vrátila zpět na základnu.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣5️⃣/ Dopravní nehoda 6️⃣
10.3.2022, 16:45 hod, Velešín - Chodeč
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz a DA Mercedes Benz na dopravní nehodu s nutností vyproštění, když na komunikaci I/3 u Chodče narazil osobní automobil do stromu. Po příjezdu na místo část jednotky poskytlo ostatním cestujícím předlékařskou pomoc a zajistilo místo nehody. Družstvo s CAS16 započalo vyprošťování spolujezdkyně za pomoci hydraulického vyprošťování. Po vyproštění byla ženě poskytnuta předlékařská pomoc a po příjezdu ZZS vyla zdravotníkům předána. Na místo se také dostavily jednotky HZS z Č. Krumlova a Kaplice. Velešínská jednotka byla na místě až do odtažení vozidla, provedla finální úklid, průzkum a vrátila se zpět na základnu.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣4️⃣/ Požár 2️⃣
10.3.2022, 14:07 hod, Kaplice
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS32 T815 společně s HZS Kaplice a JSDHO Kaplice - Hubenov k požáru travního porostu v Kaplici. Jednotka na likvidaci požáru hromady dříví a keřů nasadila 2xC proud. Po likvidaci se vrátila zpět na základnu.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣3️⃣/ Technická pomoc 6️⃣
7.3.2022, 10:05 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na otevření uzavřených prostor. Po příjezdu byl byt již otevřen a jednotka poskytla seniorce předlékařskou pomoc a poté byla předána ZZS.

Hasiči Velešín

8 months 3 weeks ago

📢1️⃣2️⃣/ Technická pomoc 5️⃣
6.3.2022, 19:21 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na otevření uzavřených prostor.

Hasiči Velešín

9 months 2 weeks ago

📢1️⃣1️⃣/ Dopravní nehoda 5️⃣
22.2.2022, 8:17 hod, Velešín - Skřidla
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na uvolnění komunikace u Skřidel. Zde havaroval osobní automobil, který skončil ve stoce a bránil provozu. Jednotka za pomoci lanového navijáku vůz vyprostila zpět, komunikaci uklidila a vrátila se zpět na základnu.

Hasiči Velešín

9 months 2 weeks ago

📢1️⃣0️⃣/ Technická pomoc 4️⃣
17.2.2022, 13:17 hod, Velešín
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na odstranění stromu, zasahujícího do komunikace III/1567 u mostu přes přehradu Římov. Po dokončení a příjezdu na základnu nás KOPIS poslal na druhý zásah této sdružené události. Jednalo se o odstranění stromu na komunikaci I/3 v nové velešínské křižovatce s ulicí Budějovická. Jednotka během odstraňování také řídila dopravu. S odříznutým kmenem nám pomohl, již na místě stojící, lesnický kamion s rukou. Po úklidu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Hasiči Velešín

9 months 2 weeks ago

📢9️⃣/ Technická pomoc 3️⃣
17.2.2022, 10:07 hod, Velešín nádraží
Na žádost KOPIS vyjela jednotka s CAS16 Magirus Deutz na odstranění naprasklého stromu u silnice mezi Velešín nádraží a Skřidla. Po odstranění stromu motorovou pilou a úklidu komunikace se vrátila jednotka zpět na základnu.

Hasiči Velešín

9 months 3 weeks ago

‼ připravme se na velmi silný vítr