18.8.2012 – Soutěž k 135. výročí SDH Velešín

V sobotu 18.8.2012 ve 12 hodin na parkovišti Jihostroje ve Velešíně začala soutěž ke 135. výročí založení místního dobrovolného hasičského sboru SDH Velešín.
Tato slavnost byla zahájena nástupem všech přihlášených družstev a uvítáním starostou sboru Janem Žlunkou. Následoval výčet významných událostí historie sboru. Poté si vzal slovo ředitel krumlovských profesionálních hasičů Pavel Rožbout, který starostovi Josefu Klímovi předal klíčky od TATRY a ten je následně předal starostovi SDH Velešín Janu Žlunkovi. TATRA byla po dlouhé službě u profesionálních jednotek poskytnuta k užívání dobrovolným hasičům z Velešína. Z TATRY máme velikou radost a ještě jednou děkujeme. Po upřesnění pravidel k soutěži byl vyhlášen rozchod.
SDH Velešín si připravilo názornou ukázku zásahu – požár vozidla. Tato ukázka byla komentována Pavlem Rožboutem, který zapojil i přilížející diváky. Bylo vysvětleno, jak vlastně funguje záchranný systém v ČR. Během diskuze s diváky byl připravený vůz, díky vandalovi, zahalen do kouře z dýmovnice s komentářem: „Představte si, že to auto hoří.“ 🙂
Najednou se ozvala syréna a na místo „požáru“ přijela jednotka SDH Velešín s vozem DA Avia. Členové dle rozkazů velitele zásahu vyskákali z auta ven vozidlo začali hasit. Použili vysokotlaké zařízení HDL200, které si s sebou přivezli. HDL 200 je zajímavé tím, že může hasit jak vodou, tak i pěnou. Po dokončení hašení bylo místo zkontrolováno, HDL200 uklizen a zásah velitelem ukončen. Všichni čtyři zasahující hasiči, včetně funkcí byli představeny. Poté byl protor na parkovišti uklizen a připraven na soutěž.
Soutěže se zúčastnilo 8 družstev mužů a 6 družstev žen. Né úplně vše šlo každému dle plánu. Některé útoky bohužel nebyly dokončeny, někteří si zde zaběhli hezký čas.

Vítězové v kategorii muži se stali muži z Netřebic s pěkným časem 19:79 s. Družstvo Velešín obsadilo 2. místo s časem 23:32.

V kategorii ženy si první příčku vybojovali ženy z Chmelné s časem 22:14. Naše ženy se umístili na 5. místě s časem 26:77.

Fotografie naleznete na těchto stránkách: icisah.rajce.idnes.cz