Podzimní kolo Plamen

Dnes ve Velešíně proběhlo podzimní kolo hasičské soutěže Plamen se startem v areálu SOŠ Velešín.

Mladí hasiči poměřili své síly v přespolním běhu, během kterého se také utkali v uzlování, určování topografických značek, požární ochraně, zdravovědě, překonávání překážky a straší žáci navíc ve střelbě a určování azimutu. Soutěže se zúčastnilo 19 mladších, 14 starších a jedno družstvo starších se zúčastnilo tzv. mimo soutěž. Soutěže se samozřejmě zúčastnila domácí družstva dorostenek a dorostenců. Dorostenci a dorostenky vybíhali jako první, poté proběhla soutěž mladších žáků a nakonec soutěž starších žáků. Oběd pro účastníky soutěže, včetně jejich vedoucích a trenerů a rozhodčích, tedy pro téměř 300 lidí, byl zajištěn ve školní jídelně SOŠ Velešín. Počasí soutěži přálo a tak soutěž proběhla rychle a kolem 3. hodiny odpoledne skončila.

Dorostenci a dorostenky se umístili každé družstvo na prvním místě, neměli konkurenci. Pořadí v kategorii mladších žáků bylo.: Na 3. místě Mojné A, na 2. místě Plešovice a na 1. místě Netřebice. Družstva mladších žáků z Velešína skončili na místě 8. a 17. V kategorii starších žáků.: Na 3. místě Omlenice, na 2. místě Brloh B a na 1. místě Třísov. Družstva starších žáků z Velešína skončili na místě 8. a 10.

Děkujeme společnosti Swietelsky za sponzorský dar, Městu Velešín za zaplacení obědů a řediteli SOŠ Velešín, Ing. Bc. Milanovi Timkovi, za poskytnutí zázemí v prostorách školy a školní jídelny a kuchařkám za výtečný oběd.

Fotogalerie