12.5.2012 – Námětové cvičení

Dnes 12.5.2012 v 9:47 byl vyhlášen požár v dílně velešínské Střední školy. Ohlášení znělo: „V místnostech, kde hoří, jsou dva lidé a dvě propanbutanové lahve“. Jedná se o pravidelné Námětové cvičení jednotek dobrovolných hasičů z Velešína, Zubčic a Věžovaté Pláně.

Do několika minut přijíždí první jednotky a vidí, jak se z výukových budov valí hustý dým. Po prvním průzkumu se na rozkaz velitele zásahu Petra Zifčáka vrhají do kouře dvě dvojice hasičů s dýchací technikou Saturn. Ve výrobní hale se hasiči promotávají bludištěm mezi soustruhy, frézkami a jinými stroji. Po chvilce hledání vynášejí hasiči z kouře prvního hledaného. Žena je při vědomí a oznamuje, že je v objektu ještě jedna osoba. Muže hasiči nacházejí a vynášejí ven na čerstvý vzduch. Bohužel není při vědomí a nedýchá, začíná se okamžitě s resuscitací. Ještě v objektu zbývají dvě propanbutanové lahve. Ty jsou též nalezeny a opatrně postupně vyneseny ven k ochlazení.

Hasiči jsou se zásahem spokojeni. „Při cvičení jsme zjistili svá drobná slabá místa, která byla neprodleně po zásahu kolektivně diskutována. Také jsme se seznámili s pro nás novou dýchací technikou v akci.“

Cvičení splnilo svůj hlavní účel a to vše si vyzkoušet a při nedej bože skutečném požaru tyto zkušenosti plně využít. Spokojenost byla i na straně ředitele školy, který nám umožnil využít prostory k cvičení a byl rád, že se hasiči seznámili s areálem školy.
Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme!