4.6.2011 – Okresní kolo mužů

Krásné počasí, bojovná nálada, dokonce i utažená škvára, v takovém duchu se nesla okresní soutěž mužů v Kaplici. Jako první se běželi stovky. Zde svedli boj kluci z Netřebic a Pořešína, jež jsou i okrskový rivalové. V celkovém součtu vyhráli netřebičtí o 3 sekundy před Pořešínem. Velešín v této disciplíně obsadil 3. místo. Další disciplína na programy byla štafeta 4X100 m. Opět jsme mohli vidět boj o setiny mezi favority soutěže. Velešín štafetu dokončil na 4. místě. Poslední tzv. královská disciplína požárního sportu odstartovala okolo jedné hodiny odpoledne. Požární útok jsme běželi jako první. Bohužel naše mašina netlačí podle představ a tak jsme skončili útok s časem 28.52. Nakonec se ukázalo, že tento čas stačil na druhou pozici. První místo obsadili opět Netřebice a třetí místo z útoků si odvezli kluci z Rožmitálu na Šumavě. Tato disciplína se Pořešínu nepovedla.

V celkovém pořadí to dopadlo následovně. První příčku právem obsadili Netřebice se třemi body. Druhé místo patří Velešínu a na třetím stupínku zkončil Pořešín, který se s Velešínem dělil o stejný příděl devíti bodů, ale požární útok je druhé kritérium rozhodování celkových výsledků.

Druhé místo na okrese je pro Velešín výtečný výsledek. S muži jsme štafety absolvovali poprvé. Je to dobrá předzvěst do budoucna, nebo alespoň v to doufáme.

Celkové výsledky a fotografie budou dodány.